Bratislavský blog

Tip na výlet do mesta rozprávkových kulís. Aké temné príbehy sa za nimi skrývajú?

Maximiliánova fontána na Hlavnom námestí v Bratislave s postavou rytiera Rolanda, ktorého tvár má podobu cisára Maximiliána II. Habsburského, má Bratislavčanom pripomínať korunováciu tohto panovníka za uhorského kráľa 8. septembra 1563. Bola to prvá z radu uhorských korunovácií, ktoré sa uskutočnili v Bratislave. Bola to prvá bratislavská...

Koktail. Čo si predstavíte, keď počujete toto slovo? Ja mliečny bar na rohu Gorkého a Rybárskej brány. Jahodový, alebo, ak ste mali veľké šťastie, aj banánový mliečny koktail patril k ikonickým socialistickým bratislavským úžasninám, na ktoré sa chodilo po vyučovaní. Dnes je na tom mieste McDonald´s.

Áno, je to bulvárny titulok, ale o nič viac ako jeho originálny predchodca z 22. novembra 1893 v novinách Boston Evening Transcript, ktorý uvádzal článok o (len mesiac predtým) zosnulom 36-ročnom kniežati Alexandrovi I. Originálny titulok vyzeral takto:

O turizme

10.02.2021

Vedeli ste, že cieľovou destináciou prvého organizovaného zájazdu bolo stretnutie hnutia abstinentov? Ak nie, možno vás zaujme tento článok o turizme, jeho histórii, bizarných cestovateľských zážitkoch a ako vždy, trochu aj o Bratislave.

Teplý vzduch je ľahší ako studený. Ak naplníte niečo nepriedušné a tenké ohriatym vzduchom, bude sa to vznášať dovtedy, kým sa ten vzduch neochladí na rovnakú teplotu ako vzduch okolo. Princíp je jednoduchý, ale viete, ako sa nafukuje a pilotuje skutočný teplovzdušný balón?

Záhorská Ves

15.05.2020

Tip na výlet z Bratislavy pre stále krásnych, ale už menej fyzicky zdatných.

Verejný oznam

04.04.2020

Verejné oznamy, príkazy, zákazy, výstrahy a upozornenia. Tie dôležité, ale aj tie s takpovediac jednosmernou logikou, ktoré dávajú zmysel len ich autorovi. Šíria sa ako mor po dverách ambulancií, chodbách úradov, sklách výkladov, stenách záchodov. Vyzbrojené výkričníkmi na nás bezhlasne kričia, ale je ich priveľa, aby sme si ich všímali. Stali sme...

Páči sa nám


PENSION Plešivecká 119
Český Krumlov


Prírodná kozmetika


Audit, dane, účtovníctvo


Výhliadkový let balónom


Plynárenské múzeum