Bratislavský blog

Tip na výlet do mesta rozprávkových kulís. Aké temné príbehy sa za nimi skrývajú?

Maximiliánova fontána na Hlavnom námestí v Bratislave s postavou rytiera Rolanda, ktorého tvár má podobu cisára Maximiliána II. Habsburského, má Bratislavčanom pripomínať korunováciu tohto panovníka za uhorského kráľa 8. septembra 1563. Bola to prvá z radu uhorských korunovácií, ktoré sa uskutočnili v Bratislave. Bola to prvá bratislavská...

Koktail. Čo si predstavíte, keď počujete toto slovo? Ja mliečny bar na rohu Gorkého a Rybárskej brány. Jahodový, alebo, ak ste mali veľké šťastie, aj banánový mliečny koktail patril k ikonickým socialistickým bratislavským úžasninám, na ktoré sa chodilo po vyučovaní. Dnes je na tom mieste McDonald´s.

Áno, je to bulvárny titulok, ale o nič viac ako jeho originálny predchodca z 22. novembra 1893 v novinách Boston Evening Transcript, ktorý uvádzal článok o (len mesiac predtým) zosnulom 36-ročnom kniežati Alexandrovi I. Originálny titulok vyzeral takto:

O turizme

10.02.2021

Vedeli ste, že cieľovou destináciou prvého organizovaného zájazdu bolo stretnutie hnutia abstinentov? Ak nie, možno vás zaujme tento článok o turizme, jeho histórii, bizarných cestovateľských zážitkoch a ako vždy, trochu aj o Bratislave.

Páči sa nám


PENSION Plešivecká 119
Český Krumlov


Prírodná kozmetika


Audit, dane, účtovníctvo


Výhliadkový let balónom


Plynárenské múzeum