Bratislavský blog

Koktail. Čo si predstavíte, keď počujete toto slovo? Ja mliečny bar na rohu Gorkého a Rybárskej brány. Jahodový, alebo, ak ste mali veľké šťastie, aj banánový mliečny koktail patril k ikonickým socialistickým bratislavským úžasninám, na ktoré sa chodilo po vyučovaní. Dnes je na tom mieste McDonald´s.

Áno, je to bulvárny titulok, ale o nič viac ako jeho originálny predchodca z 22. novembra 1893 v novinách Boston Evening Transcript, ktorý uvádzal článok o (len mesiac predtým) zosnulom 36-ročnom kniežati Alexandrovi I. Originálny titulok vyzeral takto:

O turizme

10.02.2021

Vedeli ste, že cieľovou destináciou prvého organizovaného zájazdu bolo stretnutie hnutia abstinentov? Ak nie, možno vás zaujme tento článok o turizme, jeho histórii, bizarných cestovateľských zážitkoch a ako vždy, trochu aj o Bratislave.

Teplý vzduch je ľahší ako studený. Ak naplníte niečo nepriedušné a tenké ohriatym vzduchom, bude sa to vznášať dovtedy, kým sa ten vzduch neochladí na rovnakú teplotu ako vzduch okolo. Princíp je jednoduchý, ale viete, ako sa nafukuje a pilotuje skutočný teplovzdušný balón?

Záhorská Ves

15.05.2020

Tip na výlet z Bratislavy pre stále krásnych, ale už menej fyzicky zdatných.

Verejný oznam

04.04.2020

Verejné oznamy, príkazy, zákazy, výstrahy a upozornenia. Tie dôležité, ale aj tie s takpovediac jednosmernou logikou, ktoré dávajú zmysel len ich autorovi. Šíria sa ako mor po dverách ambulancií, chodbách úradov, sklách výkladov, stenách záchodov. Vyzbrojené výkričníkmi na nás bezhlasne kričia, ale je ich priveľa, aby sme si ich všímali. Stali sme...

Svätého Mikuláša v biskupickom Kostole svätého Mikuláša nehľadajte! Nie je tam. Na vitrážových oknách nájdete svätého Ladislava aj svätého Štefana a na fantastických freskách na stenách svätyne pár ďalších svätcov, no patrón kostola medzi nimi nie je. Zaujímavé?

Na tradičnú skautskú skúšku - bobríka mlčanlivosti si spomeniem zakaždým, keď vstúpim do nejakého vodného toku či nádrže, určenej na plávanie. Bobríka mlčanlivosti skladala moja skautská oddielová vedúca (ospravedlňujem sa, ak nepoužívam správnu terminológiu, moja skautská minulosť trvala len krátko a bolo to veľmi, veľmi dávno) práve v deň, keď...

Páči sa nám

Toto sme vyskúšali a páči sa nám:


Kaviareň a predaj suvenírov, Sedlárska ulica


Prírodná kozmetika


Audit, dane, účtovníctvo


Výhliadkový let balónom


Plynárenské múzeum