Prehliadky Bratislavy pre zahraničných turistov

Hľadáte sprievodcu na prehliadky mesta pre zahraničných turistov a návštevníkov Bratislavy? Tu sú naše odporúčania na sprievodkyne v anglickom, francúzskom a nemeckom jazyku:

Daniela Radocha

anglický jazyk

Daniela sa pre povolanie turistickej sprievodkyne doslova narodila. Získala doktorát z mikrobiológie, ale svoju vedeckú kariéru vymenila za sprevádzanie, ktoré ju nekonečne baví. Bratislavu s ňou spoznáte nie len cez chuť vynikajúceho tradičného jedla, miestneho vína, typického piva, ale aj prostredníctvom pútavých príbehov z bohatej bratislavskej histórie či zábavných pikošiek o obyvateľoch mesta. Daniela žije prácou a pre prácu v Taste Bratislava (agentúra, ktorú založila v roku 2015). Taste Bratislava sa špecializuje na jedinečné kultúrne a kulinárske zážitky, no organizuje tiež na mieru šité aktivity pre firemné akcie a team-buildingy.

Daniela was born to be a tour guide. She has a PhD. in microbiology but she sacrificed her scientific career for her passion – tours. And she really lives and breathes Taste Bratislava (the agency she founded in 2005), taking care of making visitors happy & satisfied as nothing is more appreciated than positive feedback from our customers. She is a creative person, always open to new ideas. Her favourite tour is the Craft Beer Tour. 

+421 902 700 868, info@taste-bratislava.com

www.taste-bratislava.com

Ingrid Desdevises

anglický a francúzsky jazyk

Ingrid Desdevises sa zameriava nielen na historické domy a paláce, ale aj na záhrady, parky a cintoríny v Bratislave. Počas jej prechádzok objavíte zaujímavé budovy a dozviete sa fascinujúce príbehy ľudí, ktorí v nich žili. Rada vystupuje na veže a objavuje panoramatické výhľady na mesto a obe tieto vášne zahŕňa do svojich prehliadkových trás.

Ingrid Desdevises focuses not only on historic houses & palaces but also on gardens, parks and cemeteries in Bratislava. During her walks, you will discover interesting buildings and learn the fascinating stories of the people who used to live there. She loves to climb the towers and discover the panoramic views of the city, and she includes both of these passions into her guided itineraries. 

+421 903 454 765, inuska1203@gmail.com

Zuzana Godárová

nemecký a anglický jazyk

Sprievodkyňa, ktorá vašim nemecky alebo anglicky hovoriacim hosťom predstaví Bratislavu tak fundovane a pritom zaujímavo, ako to dokáže len málokto. Je spoluautorkou úspešnej publikácie Hudobný sprievodca po Bratislave. Z jej ďalšej ponuky spomeňme aspoň Po stopách nenápadných hrdinov - obetí komunizmu, či prehliadku bratislavského Horského parku.

+421 904 983 067, zgodarova@gmail.com 

www.facebook.com/HudobnySprievodcaPoBratislave/

Dagmar Gubová

nemecký jazyk

Lektorka najvyhľadávanejšieho kurzu pre sprievodcov cestovného ruchu na Slovensku s výbornou znalosťou potrieb zahraničných návštevníkov Bratislavy. Vie rovnako dobre zorganizovať zaujímavý program v Bratislave, ako aj porozprávať o tom, čo v našom meste zaujíma nemecky hovoriacich turistov. 

+421 915 622 133, Dagmar.Gubova@karpatika.sk

Ľubica Solanová

francúzsky a anglický jazyk

Rodená Bratislavčanka s vrúcnym vzťahom k svojmu rodnému mestu sa po 14 rokoch strávených v Belgicku rozhodla vrátiť a pomôcť návštevníkom prebádať krásy Bratislavy. Rada sa podelí o svoje vedomosti z dejín mesta aj pútavé príbehy o významných osobnostiach. Pripraví pre vás štandardnú, tematickú prehliadku, aj prehliadku prispôsobenú na mieru vašim potrebám. 

+421 905 740 179, lubka1961@hotmail.be

www.lubasolanova.sk